Saç Ekim Sonuçları – Saç Ekim Merkezi

Saç ekim sonuçları görseller saç nakli isteyen şahıslar için kıymetli ipuçları vermektedir. Saç nakliyle ilgilenen bireylerin en çok araştırdıkları bahisler saç ekimi öncesi sonrası sonuçlar ve saç ekimi fiyatlarıdır. Bu mevzuda internet ortamında hakikat bilgilendirici sonuçlar olabileceği üzere maalesef bireyleri yanıltabilecek bir çok imgelere de ulaşmak mümkündür. Saç ekim merkezleri haklı olarak en düzgün saç ekimi sonuçlarını bireylere ulaştırmak isterler. Ancak ülkemizdeki mevzuata nazaran saç ekimi sonuçlarını kurumsal internet sitelerinde açık olarak yayınlamak yasal yaptırımlarla sonuçlanmaktadır. Bu durumda bireylerin özgür olarak sonuçlarını paylaştıkları saç ekimi forum siteleri, saç ektirmek isteyenlere aydınlatıcı olmaktadır.

Saç Ekim Sonuçları

Saç ekim sürecinizi yaptıktan sonra saç ekimi sonuçları alacağınız süreç ortalama 6 ay ile 12 ay ortasında değişmektedir. Ekim sürecinin yapıldığı birinci hafta prestiji ile uzman doktorumuzun size verdiği tekliflere katiyen uymanız gerekir.

Saç Ekimi Ne Zaman Belli Olur?

Bu soru saç kaybına deva arayan ve safir fue saç ekimi yaptırmak isteyen hastalarımız tarafından bize yöneltilen soruların en başında yer almaktadır. FUE saç ekiminin, saç kaybının kalıcı tek tedavisi olması gerçeğini göz önünde bulundurarak; istenilen sonuca ulaşmak için en az bir yıl müddet beklenmesi gerekebileceği kabullenilmelidir. Seçilen kliniğin tecrübesi ve sonrasında önerilen tedavilere uyulması süreci kısaltmada ve fue saç ekiminden sonra istenilen sonucun epeyce tesirlidir. Saç ekimi uzun bir seyahattir, bu seyahatte yanınızda saçın anatomi ve fizyolojisini bilen bir takım olması epey kıymetlidir.

Dengeli bir diyet, hidrasyona dikkat etmek ve hekiminizden onay aldıktan sonra saç derisine önerilen biçimde masaj yaparak kan akımını hızlandırmak bu süreçte saçların büyümesine artı katkı sağlayacaktır. 2-6 ay ortası masaj yaparak kan akımının hızlandırılmasının fue saç ekiminden sonra yeni saçlarınızın uzamasına ve donör alanın kendisini daha çabuk toparlamasına müspet tesiri olmaktadır.
Saç ekimi yapılan bölgeye nazaran de saçların uzamasında farklılıklar görülür. Ön bölgelere yapılan ekimlerde sonuçlar zirve bölgesine yapılan ekimlere nazaran daha erken sonuç vermektedir. Yapılan çalışmalarda farklı bölgeler izlenmiş olup ekim yapılan köklerin canlı kalmasında ve kalınlıklarında fark görülmesine karşın daha az kanlanan bölgelerde son kalınlığa ulaşılması 24. Ayı bulmuştur.